- Liczba godzin do przepracowania: 240 h,
- Czas na realizację stażu: maksimum 12 tygodni od wyznaczonej daty rozpoczęcia stażu (daty rozpoczęcia są narzucone), ale można skończyć wcześniej,
- Limity godzin pracy:
- minimum 20h tygodniowo,
- maksimum 40h tygodniowo,
- maksimum 8h dziennie,
- Przerwy/urlopy: brak, raz rozpoczętego stażu nie można przerwać,
- Rozliczenie stażu: pierwsze 3 dni robocze każdego miesiąca,
- Częstotliwość rozliczeń: co miesiąc,
STAŻE STUDENTS'POWER ZAKOŃCZONE
UWAGA! NABÓR NA STAŻE W RAMACH STUDENTS'POWER ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY!
Szanowni Państwo!
osobom kończącym staż, przypominamy o konieczności ponownego zarejestrowania się w ZUSie.
Do 7 dni od zakończenia stażu zawodowego zostają Państwo wyrejestrowani z ZUS. Wyrejestrowanie obejmuje też ustanie świadczeń zdrowotnych, które przez okres stażu są pokrywane przez uczelnię (jako organizatora stażu). Dlatego niezwłocznie po zakończeniu stażu należy ponownie zgłosić się do ubezpieczenia zdrowotnego.
Sposób zgłoszenia zależy od Państwa statusu po zakończeniu stażu. Prawo do świadczeń zdrowotnych przysługuje osobom w trakcie nauki w szkole wyższej i do 4 miesięcy od dnia zakończenia nauki.
- STUDENT/ABSOLWENT
Jeśli po zakończeniu stażu nadal posiadają Państwo status studenta lub ukończenie studiów nastąpiło krócej niż 4 miesiące przed datą zakończenia stażu, mogą Państwo zostać zgłoszeni przez ubezpieczonego w ZUS (pracującego) członka rodziny bądź
w KRUS (jako rolnik/domownik rolnika)
- OSOBA PRACUJĄCA bez statusu studenta
Jeśli od razu po stażu zostali Państwo zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę lub zlecenie, zgłoszenia dokonuje pracodawca w oparciu o kwestionariusz osobowy.
- OSOBA NIEPRACUJĄCA bez statusu studenta
Jeśli po zakończonym stażu nie posiadają Państwo już statusu studenta/absolwenta do 4 miesięcy po obronie, wówczas można zgłosić się do powiatowego urzędu pracy jako osoba niepracująca i z tego tytułu uzyskać zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego.
O szczegóły należy pytać w ZUSie/KRUSie.
PODSTAWOWE INFORMACJE
Studentki i studenci Uniwersytetu Łódzkiego wybranych kierunków studiów stacjonarnych, czterech ostatnich semestrów - czyli w zależności od kierunku może być to:
- 2. rok studiów pierwszego stopnia;
- 3. rok studiów pierwszego stopnia;
- 1. rok studiów drugiego stopnia;
- 2. rok studiów drugiego stopnia;
- 4. rok jednolitych studiów magisterskich;
- 5. rok jednolitych studiów magisterskich.
- Podstawa rozliczenia: dzienniczek stażowy,
- Wynagrodzenie: 22,80 netto/h - kwota obowiązuje od 01.01.2023r. (zależne od sytuacji student),
- Całkowite wynagrodzenie za staż: ≈5472 zł/netto
POTRZEBNA POMOC?
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
Jeśli chcesz zgłosić specjalne potrzeby związane z uczestnictwem w projekcie, koniecznie do nas napisz na biurokarier@uni.lodz.pl
Julian Lasota - socjolog, administrator projektów i absolwent Uniwersytetu Łódzkiego. W Biurze Karier prowadzi rekrutacje do staży prowadzonych w ramach projektów unijnych i administruje ich infrastrukturą. W codziennej pracy zajmuje się wdrażaniem studentów i pracodawców w procesy administracyjno-rekrutacyjne oraz wspieraniem ich na każdym etapie uczestnictwa w działaniach Biura Karier.
Jakub Jaśniewicz - absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku pedagogika w zakresie edukacji dorosłych i osób starszych. W projekcie Students’ POWER zajmuje się tworzeniem, kompletowaniem dokumentacji stażowej oraz rozliczeniami dzienniczków stażowych. Na co dzień rozlicza także dokumenty finansowe jednostki oraz projektów. Odpowiada za logistykę wydarzeń organizowanych przez Biuro Karier UŁ.